Jury

Beata Przybytek - przewodnicząca

Wokalistka, pianistka i kompozytorka, uznawana za jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej. Laureatka nagrody muzycznej Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego "Mateusz Trójki" za płytę „I’m Gonna Rock You” w kategorii Jazz – Wydarzenie. Zdobywczyni Grand Prix III Festiwalu Piosenki Polskiej „Kryształowy Kamerton 2023”. Uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki Ikar. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki. Absolwentka, a obecnie pedagog Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2019 odebrała Platynową Płytę za album Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś (nominacja do nagrody FRYDERYK 2019). Współpracowała z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego jazzu, takimi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Włodzimierz Nahorny, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak, Jazz Band Ball Orchestra. 

Dominika Skowrońska

Kompozytorka, wokalistka, skrzypaczka, pianistka, dyrygent. Gra na skrzypcach i śpiewa w Grupie Furmana, jest założycielem zespołu wokalnego BB Singers, oba zespoły koncertują w kraju jak i za granicą. Jest dwukrotną stypendystką ministerialną. Prowadzi szkolenia w zakresie "świadomości głosu", prowadzi naukę gry na skrzypcach i pianinie.

Paweł Stępień

Jest absolwentem - z wyróżnieniem - Krakowskiej Akademii Muzycznej. Gra na flecie poprzecznym i jego odmianach, na instrumentach klawiszowych, harmonijce, EWI, a także beatboxuje. Jest kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym. Zagrał ponad 1000 koncertów na całym świecie m.in. w USA, Japonii, Meksyku, Emiratach Arabskich (Dubaj), Niemczech, Szwajcarii, Nowej Zelandii i Francji.

Zbyszek Lubowski

Bielszczanin zamiejscowy. Urodzony i wychowany w Bielsku-Białej, ale mieszkający obecnie w Gliwicach, utrzymujący jednak żywe kontakty z rodzinnym miastem. Recenzent muzyczno-teatralny miesięcznika społeczno-kulturalnego "ŚLĄSK" z redakcją w Katowicach. Prezenter estradowy i radiowy, animator kultury.